Vítáme vás na webových stránkách společnosti UNILIGHT Praha.

5 pravidel jak správně vybrat stolní nebo stojací lampu do obývacího pokoje

  • Úvod
  • Magazín
  • 5 pravidel jak správně vybrat stolní nebo stojací lampu do obývacího pokoje
5 pravidel jak správně vybrat stolní nebo stojací lampu do obývacího pokoje

1. MÁTE PRO NI OPRAVDU MÍSTO?

Zejména stojací lampy bývají objemnější, a tak se může velmi snadno stát, že si sice nádherný předmět přinesete domů, ale zjistíte, že na místo, kam jste lampu původně chtěli umístit, se nevejde. Například rozměrné stínítko může překážet při procházení, umístíte-li svítidlo do rohu místnosti. Ke stolní lampě naopak nemusí dosáhnou kabel k elektrické zásuvce, a tak získáte nádherný předmět, který nebude plnit funkci. Než lamu koupíte, ujistěte se, že nic z toho nehrozí.

2. HODÍ SE STYLEM A PROVEDENÍM DO INTERIÉRU?

Jednou z největších chyb při zařizování je kombinování stylů, které se k sobě nehodí. Výsledkem je interiér, ve kterém je patrné, že majitel neví, co chce a obklopuje se věcmi, které k sobě neladí. Máte moderní interiér? Pak do něj hledejte svítidlo stejného ražení, a to i přesto, že vás v obchodě uchvátí lampa s jiným stylem.

3. BUDE SVĚTELNÝ ZDROJ DOSTATEČNÝ?

Přemýšleli jste o tom, kde bude lampa svítit? Bude zdroj, který je v ní použit dostatečný? Pokud ne, pak se raději poohlédněte po jiném svítidlu. Možná jste si vybrali typ, který se vám líbí, ale pokud nesplní účel, pak to není dobrá investice.

4. NEHODILA BY SE K DANÉMU ÚČELU LAMPA S VÍCE ZDROJI SVĚTLA?

Na předchozí bod navazujeme další radou. Nestačí-li svit z jednoho zdroje světla, nezapomeňte, že lampa může mít žárovek víc. LED jsou úsporné, takže se nemusíte bát zbytečných výdajů za elektřinu.

5. JAK SE SVÍTIDLO, POTAŽMO ZDROJ SVĚTLA, UDRŽUJÍ V ČISTOTĚ?

Velmi často se stává, že lampa se vám na první (i druhý) pohled velmi líbí a nutně ji potřebujete doma, ale než ji koupíte, přemýšlejte, jak ji budete udržovat v čistotě. Nezapomeňte, že světlo přitahují mušky, které pokud vlétnou do stínítka, ven se nedostanou a vy budete nuceni jednou za čas stínítko odmontovat a hmyz a ostatní nečistoty z něj vyndat. Je-li lampa umístěna vysoko, pak se z ní velmi špatně bude stírat prach. Nezapomeňte, že i některé materiály se nesnadno udržují, patří sem látková stínítka, papír apod.

Potřebujete poradit, nebo máte dotaz? Kontaktujte nás.

Jméno a příjmení* E-mail*
Telefon
Váš dotaz*

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Přihlásit se k odběru novinek

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zásady ochrany osobních údajů Mapa stránek Made by Greg Berry Studio 2019
Upozornění