Nacházíte se:  Řídící systémy  ›  LED osvětlení

LED osvětlení

LED osvětlení

LED osvětlení na rozdíl od klasického osvětlení vyzařuje viditelné světlo. Díky svým výhodám nachází využití v technických a uměleckých oblastech. Hlavními výhodami jsou nízká spotřeba energie (až 10x nižší) a velká životnost LED žárovky, která je 50 - 100 000 hodin. Dalšími výhodami je snadná ovladatelnost, komfort a vizuální efekt.

LED technologie

LED technologie se stává ikonou 21. století. LED osvětlení je moderní a narozdíl od klasických diod vyzařuje viditelné světlo. Nachází využití v mnoha technických i uměleckých oblastech, a to především díky jejím výhodám, jako jsou nízká spotřeba elektrické energie (až 10x nižší), vyšší účinnost (90% elektrické energie mění na světelnou energii, klasické žárovky pouze 3 a 5%), dlouhá životnost (50 000 až 100 000 hodin) a vedle toho také snadná ovladatelnost, komfort a vizuální efekt. Firma Uni Light se zabývá několik let dvěma hlavními směry této technologie – směrem RGB a směrem bílých LED. Oba lze bez problémů aplikovat do běžných domácností, administrativního, zábavního nebo veřejného sektoru. LED osvětlení zkrášlí váš dům a byt.

RGB

První směr je charakterizován barevnou změnou světla za pomocí míchání tří základních barev: R ( červená ) G ( zelená ) B ( modrá ).

Díky různým softwarům, inteligentním řídícím jednotkám a ovladačům dokážeme dnes LEDdiody naprogramovat, což objevuje zcela nové horizonty ve využití světla samotného.

Celý tento systém je schopen přes komunikační protokoly definovat LED zdroji přesný odstín z celkové 16-milionové škály barev nebo přehrát jakýkoliv světelný efekt od přelévání barevných tónu přes stroboskop až po LED velkoformátové obrazovky.

více

LED bílá

Bílé LED se objevili zhruba před 10 lety, kdy došlo k masovějšímu vstupu bílých LED na trh. V tomto směru od začátku převládala tendence, dosáhnout světelných kvalit klasických zdrojů a ty pak zcela v aplikacích nahradit ( což by se odhadem do horizontu 5 let mohlo stát ). Současné technologické schopnosti výrobců vnesli novou dimenzi v ovládání a regulaci světla, jelikož je možné řídit teplotu a intenzitu LED světla on line. Novinkou v nabízeném sortimentu jsou tzv. power LED, které se díky optickým úpravám svou svítivostí vyrovnají halogenovým reflektorům, avšak za mnohem nižší spotřeby energie.

více

Zdroje světla

V současné době se stále častěji objevují od výrobců světelných zdrojů LED náhrady klasických nebo halogenových žárovek a světelných zdrojů. Důvodem je samozřejmě úspora energe a vyšší světelný komfort.

více

Spolupráce

Studio Uni Light Praha nabízí své služby architektům a designérům už více než 20 let. Kromě toho, že jsme významným importérem designových i technických svítidel významných světových značek, nabízíme širokou škálu služeb od jednoduchých konzultací až po kompletní návrh osvětlení. Projekt řešíme vždy v maximálním souladu s architektem i investorem, respektujeme jejich představu, kterou díky našim dlouholetým zkušenostem posouváme dál ve snaze o ideální výsledek.

Nabízíme široký a pestrý sortiment – od předních italských designových značek (Flos, Artemide, Catellani & Smith, Kundalini, Panzeri), přes klasické a luxusní lustry (Masiero, Barovier Toso, Patrizia Volpato, De Majo), po profesionální technické a architektonické osvětlení (Reggiani, Prolicht, Hoffmeister, AC-DC).

Odběr novinek