Nacházíte se:  Řídící systémy  ›  Stmívací a řídící systémy Lutron  ›  Úspora energie

Stmívací a řídící systémy Lutron

Úspora energie

Každý spotřebitel, který šetří energii nešetří jen své finance, ale zároveň šetří i naše životní prostředí. Co se týká efektivity využití, má každý spotřebitel mnoho možností. Zásadní roli v oblasti úspory energie hraje osvětlení.

LUTRON nabízí mnoho řešení v ovládání energeticky úsporných světelných zdrojů, stínící techniky a systémů kontroly, které velmi účinně propojí využití denního a umělého světla, a tak ušetří Vaši energii.

Řešení úspory energie , které LUTRON nabízí:

OBLAST SVĚTELNÝCH ZDROJŮ

STMÍVÁNÍ
Se systémy Lutron je možné stmívat všechna svítidla ve vašem domě pomocí jediného tlačítka. Stmívače Lutron šetří energii a prodlužují životnost halogenových i klasických žárovek.
Delší životnost znamená méně spotřebovaných zdrojů a to znamená snížení produkce odpadu.

STMÍVÁNÍ FLUORESCENTNÍCH A LED SVĚTELNÝCH ZDROJŮ
Stmívače Lutron mohou pracovat s jakýmkoli typem světelného zdroje – LED, fluorescentní, halogenové a inkadescentní. Fluorescentní a LED světlo je velmi efektivní a úsporné, Lutron dokáže tyto zdroje stmívat pomocí vlastních „ Lutron Fluorescent „ stmívacích transformátorů a LED ovladačů až na 1%.

KOMPONENTY

POHYBOVÉ SENZORY
Tyto sensory aktivují světlo, pouze v případě potřeby a tímto způsobem jím šetří v čase.


SENSORY DENNÍHO SVĚTLA

Systém ovládání umělého osvětlení a stínící techniky, který využívá výhod denního světla. Sensory vyvažují množství umělého osvětlení a denního světla, šetří tak energii a udržují konstantní intenzitu světla v místnosti po celý den.

HOMEWORKS FAN SPEED CONTROL

Doplňuje systém stropními větráky, které mohou také redukovat finanční výdaje. Fan Speed Control poskytuje možnost ovládat rychlost větráku a může být začleněn do systému ovládání osvětlení v celém domě.

OVLÁDÁNÍ STÍNĚNÍ
Možnost ovládat okenní rolety se závěsy na kolejnicích a markýzy. Redukují se tak tepelné zisky ze slunečního záření, což snižuje náklady na klimatizaci. To vše stiskem jednoho tlačítka.

RECYKLOVATELNÉ MATERIÁLY
Lutron rolety z recyklovatelných materiálů jsou dostupné v mnoha stylech, vzorech a barvách.

SOFTWARE

NASTAVENÍ ÚSPORNÉHO PROGRAMU
S tímto nastavením je možné snížit úroveň osvětlení pomocí procentuální škály. Například tlačítkem naprogramovaným na 15% - ní snížení dojde k úspoře 15% energie, ale lidské oko zaznamená pouze minimální změnu v úrovni osvětlení.

ŘÍZENÍ PODLE ASTRONOMICKÉHO ČASU
Tímto programem se řídí světelné scény a stínící prvky podle východu nebo západu slunce.

zpět

Spolupráce

Studio Uni Light Praha nabízí své služby architektům a designérům už více než 20 let. Kromě toho, že jsme významným importérem designových i technických svítidel významných světových značek, nabízíme širokou škálu služeb od jednoduchých konzultací až po kompletní návrh osvětlení. Projekt řešíme vždy v maximálním souladu s architektem i investorem, respektujeme jejich představu, kterou díky našim dlouholetým zkušenostem posouváme dál ve snaze o ideální výsledek.

Nabízíme široký a pestrý sortiment – od předních italských designových značek (Flos, Artemide, Catellani & Smith, Kundalini, Panzeri), přes klasické a luxusní lustry (Masiero, Barovier Toso, Patrizia Volpato, De Majo), po profesionální technické a architektonické osvětlení (Reggiani, Prolicht, Hoffmeister, AC-DC).

Odběr novinek